Рано чи пізно будь-який водій стикається з охоронцями порядку - інспекторами ДАЇ. Часом буває, що такі зустрічі обмежуються банальною перевіркою документів. Але найчастіше метою практично кожної перевірки документів водія є поповнення бюджету окремо взятого інспектора дорожньо-патрульної служби. Не дарма ж в мережі Інтернет стільки ходить анекдотів про те, як даішники вимагають хабарі у бідних водіїв. Насправді в кожному жарті є частка правди. І правда ця черпається з життя.
Як можна в даній ситуації поступити? По-перше, необхідно добре знати свої права і не боятися їх відстоювати. По-друге, дотримуватися заходів безпеки. По-третє, для заперечування, якщо до цього дійде, дій співробітника дорожньо-патрульної служби в суді можна запастися відеоматеріалом. Але все ж краще в такі ситуації не потрапляти і не витрачати свій час на розгляд з корупційними елементами такої благородної професії, як співробітник ГИБДД.
Щоб уникнути такої ситуації, необхідно лише запастися таким пристроєм, як антирадар. Саме під такою назвою ми можемо знайти в автомобільних магазинах необхідне нам пристрій. Хоча часом в деяких магазинах даний пристрій іменують правильно - «радар-детектор». Даний пристрій призначений для виявлення радарів ДПС. Хоча треба відзначити, що антирадар і радар-детектор - це не одне і теж пристрій.
У першому випадку, якщо брати первісний зміст даного слова, ми маємо на увазі пристрій, активно працююче. Тобто антирадар спотворює радіочастотний промінь, в результаті чого радар інспектора дорожнього руху буде показувати швидкість значно нижче дійсної. Використання антирадара в нашій країні побічно заборонено. Обмежується воно федеральним законом про використання окремих видів радіочастот. У випадку, якщо роботою антирадара було заподіяно майнову шкоду, то відшкодування даного шкоди підлягає у відповідності з цивільним законодавством. Таким чином, перш, ніж купити антирадар, подумайте: а чи вартий він всього цього? Набагато безпечніше скористатися аналогічним пристроєм - радар-детектором. Це пасивне пристрій. Принцип його роботи полягає в тому, що він вловлює сигнал радара інспектора ДПС, відбиваний від попереду автомобіля, що йде. Завдяки високій чутливості ви завчасно отримуєте інформацію про наявність попереду патрульної машини служби ДПС.
Перевагами радар-детекторів перед антирадарами є наступні аспекти: вони пасивні, а значить не шкодять чужому майну, не підпадає під дію спеціального законодавства Росії і деякі інші. Ще відносно даного питання непогано було б помітити, що за кордоном абсолютно у всіх країнах заборонено використання антирадарів, але не у всіх - радар-детекторів. А в деяких державах, наприклад, Німеччина використання радар-детекторів навіть заохочується. Як бачимо з практики, в тому числі міжнародної, використання антирадарів повсюдно заборонено, але не використання радар-детекторів. Росія входить в то число держав, де використання радар-детекторів не заборонено.
На сьогоднішній день існує ряд фірм, що постачають дані пристрої на російський ринок. Серед усього розмаїття популярністю користуються радар-детектори Cobra. Дана фірма вже протягом великого проміжку часу поставляє дані пристрою в продаж і вже отримала досить велику популярність.
Комментариев нет:
Отправить комментарий